eksperymenty z internetem, blogami, bloxem, javascriptem, firefoxem czy różnymi użytecznymi programami czy narzędziami, tak okołoinformatycznie tudzież okołokomputerowo...
Blog > Komentarze do wpisu

pacman

Ostatnio przyznałem się, że w przed studiami nie miałem zbytniego pojęcia o (szeroko rozumianych) komputerach. Nie znaczyło to jednak, że nie miałem styczności z technikami komputerowymi - miałem, choćby w postaci gierek, czy to na automatach, czy na pierwotnych komputerach osobistych typu ZX Spectrum. Specjalnym maniakiem gier nie byłem (i nie jestem), ale od czasu do czasu fajnie było spędzić trochę czasu przed jakimś monitorem.

pacman
Jedną z takich gier "z tamtych lat" jest pacman. Nieskomplikowany, a jakże "grywalny". Wiem, że w dobie Quake'a, Counter Strike'a czy Pro Evolution Soccer wyskakiwanie z takimi prostactwami może wywoływać śmiech fanów gier, ale niektórym nie potrzeba kosztownej i wymagającej rozrywki.
Przykładem choćby mój czteroletni syn, dla którego odnaleziony dziś w sieci pacman jest zwyczajnie sporym wyzwaniem i wciągającą zabawą.
Przyznaję też, że i dla mnie przyjemnością było pokazanie mu zasady gry :)

Dodam także, że strona Online Flash Games for Free pełna jest małych, prostych ale przyjemnych gier nie tylko dla czterolatków.
środa, 28 lutego 2007, sgk

Polecane wpisy

  • robienie notatek (sticky notes) w plikach PDF

    Szczerze mówiąc sam na potrzebę robienia notatek w plikach PDF nie wpadłem, bo ten format kojarzy mi się raczej z biernym czytaniem, ale okazuje się, że są osob

  • skopiuj ścieżkę do pliku do schowka

    Tak sobie teraz pracując nad pewną dokumentacją uświadomiłem, że trudno mi się obejść bez programowych "drobiazgów", które tę codzienną robociznę ułat

  • nadchodzi czas rozliczeń PIT 2007

    Jak co roku trzeba rozliczyć się z fiskusem z podatków. Patrząc na doniesienia z lat poprzednich (i mając w pamięci akcje wymiany dowodów osobistych czy praw ja

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2007/03/02 12:33:30
hehe, ja mam pacmana ustawionego w spersonalizowanej stronie google ( nie mam pojęcia, czy to na pewno tak się nazywa, znaczy ta personalizacja, nie pacman ;))
Tam zresztą ( w google jest kilka takich fajnych gierek sprzed lat :) Ale pacman najlepszy! :D
Szkoda, że polska strona ( google ) tego nie ma... chiba ;)
-
sgk
2007/03/02 13:09:28
Nie wiem co w tym temacie mają google, bo korzystam z netvibes, ale na pewno na wymienionej przeze mnie stronie jest sporo gierek sprzed lat.

Ja oprócz pacmana z rozrzewnieniem pograłem sobie w Bubble Bobble (choć ona to już z czasów studenckich) :)
bloxowe porady

RSS


dodaj do netvibes

Add to Google


pobierz Spiceworks - darmowe oprogramowanie do zarządzania infrastrukturą IT