eksperymenty z internetem, blogami, bloxem, javascriptem, firefoxem czy różnymi użytecznymi programami czy narzędziami, tak okołoinformatycznie tudzież okołokomputerowo...
Blog > Komentarze do wpisu

zmieszane.01

Niemalże każdy dzień przynosi jakieś warte odnotowania/opisania rzeczy, a już w ciągu tygodnia potrafi ich się nazbierać sporo. Niestety czasu na ich zgłębienie nie mam tyle, ile bym chciał a dopisywanie ich do listy blogowych ToDo przestaje mieć sens, bo rozrasta się ona nadmiernie.

Dlatego postanowiłem co ciekawsze zagadnienia zbierać na bieżąco w nieduże notki z różnymi - pomieszanymi - linkami i ewentualnym krótkim komentarzem. Tak zwyczajnie po to, żeby nie umknęły. Poza tym widziałem taką praktykę na kilku blogach i zawsze można się czegoś ciekawego w ten sposób dowiedzieć.

Dziś część pierwsza (co mam nadzieję zwiastuje kolejne)...

 • Wkrótce na komputerach firmy Dell ma być opcjonalnie preinstalowany Linux, dystrybucja Ubuntu. Brzmi to dość przełomowo, jeśli patrzeć na to, że potentaci na rynku PC byli do tej pory związani głównie z Windows. Natomiast przekonany jestem, że dotyczy to tylko segmentu użytkowników prywatnych.
  Będąc ostatnio na Dell Technology & Solutions Tour zauważyłem, że jedynym Linuxem o którym Dell oficjalnie mówi dla rynku biznesowego (przytłaczająca większość klientów firmy) jest Red Hat Enterprise dla serwerów.
  Linki: Dziennik Internautów.

 • Kiedyś pisałem o negatywny wpływie nieergonomicznej pracy z komputerem na zdrowie. Oprócz fizycznych problemów komputer - a w szczególności internet - może powodować też problemy psychiczne. Mówi się już o czymś takim jak Zespół Uzależnienia od Internetu(?).
  Ale to tak jak z wszystkim: trzeba uważać, żeby nie przesadzić.

 • Pandora.com przeszła redesign strony, na zrzutach ekranowych wygląda bardzo przyjemnie. Subtelnie. Niestety nie da się poobcować z nią, bo jest zablokowana dla użytkowników spoza USA a nie chce mi się kombinować z amerykańskimi proxy.
  Poza tym eksploatuję teraz last.fm i nawet wydałem 2.5 EUR na miesięczną subskrybcję ;)
  Linki: blog Pandory, techcrunch.

 • GMail powiększa limit załączników dodawanych do pojedyńczej wiadomości z 10MB do 20MB. Z jednej strony to dobry ruch, jednak należy pamiętać, że nie wszystkie systemy pocztowe akceptują takie wielkości i do przerzucania takich wielkości lepiej użyć serwisów typu Diino (polecam !), Speedy Share czy YouSendIt.
  Z drugiej strony oznacza to, że ludzie nie nauczą się zmniejszać oryginalnych zdjęć z cyfrówek i po necie będą fruwać obrazki min. 1600x1200px i 2MB...
  Poza tym zgadzam się z sugestią z bloga Google, że bardzo przydałby się pasek postępu przy ładowaniu załączników czy wysyłaniu wiadomości. Zwłaszcza jeśli mają być tak duże.
  Linki: blog Google (na polskim nie widzę na razie wzmianki), mashable.

PS.
Domyślam się, że sporo osób śledzi techcruch, mashable czy lifehacker i o tym już wie.
Ale są też tacy, którzy tego nie robią...

del.icio.us icon , , , , ,
technorati icon ,
środa, 23 maja 2007, sgk

Polecane wpisy

 • iphone 3gs czy nokia n97?

  Osiołkowi w żłoby dano. W jeden owies, w drugi, siano. Uchem strzyże, głową kręci. I to pachnie, i to nęci.Aleksander Fredro , "Bajeczka o osiołku" Mam mały dy

 • dropbox daje [nowym] dodatkowe miejsce

  Jeśli ktoś jeszcze nie zdecydował się na korzystanie z Dropboxa (a według mnie naprawdę warto ) to teraz jest okazja na zyskanie na starcie dodatkowych 250MB

 • zmieszane.02

  Dziś druga część zmieszanych linko-informacji . Jeśli chcecie sprawdzić swój stopień uzależnienia od blogowania (internetu) to przyjrzyjcie się liście 50 oznak

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
zmieszane.02 z experymenty informatyczne
Dziś druga część zmieszanych linko-informacji . Jeśli chcecie sprawdzić swój stopień uzależnienia od blogowania internetu to przyjrzyjcie się liście 50 oznak uzależnienia . Albo zróbcie sobie inny test trochę trafniejsze pytania, ale po ... »
Wysłany 2007/07/05 00:15:10
Komentarze
kosciak1
2007/05/23 14:23:56
Do przesyłania plików bardzo fajnie sprawdza się sendspace.com/ - prosty i przyjemny w użyciu. No i osobom odbierającym nie rzuca kłód pod nogi jak rapidshare czy też inne megaupload
-
cynthia76
2007/05/24 20:42:38
Co dostajesz za 2.5 EUR?
-
sgk
2007/05/24 21:23:26
W płatnej subskrybcji najprzydatniejsza jest możliwość przesłuchiwania swojej stacji czy stacji dowolnego użytkownika (Personal Radio) oraz możliwość słuchania tych zaznaczonych podczas słuchania Last.fm Playera jako Loved Tracks.
Normalny użytkownik może słuchać tylko stacji sąsiadów (Neighbours), artystów podobnych (Similar Artist) oraz wg tagów.

Poza tym jakieś drobiazgi w stylu "jaki inny użytkownik odwiedził mój profil".
-
sgk
2007/05/24 21:39:56
Dodam jeszcze, że można słuchać ulubionych utworów (Loved Tracks) dowolnego użytkownika...
bloxowe porady

RSS


dodaj do netvibes

Add to Google


pobierz Spiceworks - darmowe oprogramowanie do zarządzania infrastrukturą IT