eksperymenty z internetem, blogami, bloxem, javascriptem, firefoxem czy różnymi użytecznymi programami czy narzędziami, tak okołoinformatycznie tudzież okołokomputerowo...
Blog > Komentarze do wpisu

obsługa dowolnej skrzynki pocztowej w GMailu

Jeśli ktoś zdecydował się na przekierowanie poczty z gazeta.pl na gmail.com, to w tym ostatnim można ustawić pełną obsługę konta (tzn. oprócz odbierania przekierowanych maili także odpowiadanie i wysyłanie nowych w imieniu użytkownika gazeta.pl)...

Po zalogowaniu się do GMaila należy wejść w Ustawienia -> zakładka Konta -> sekcja Wyślij jako.

konfiguracja GMail, wysyłanie poczty w imieniu innego nadawcy / konta

Teraz wybrać opcję (link) Dodaj kolejny adres e-mailowy.
Wpisać wlasnyadres@gazeta.pl, kliknąć Dalej, a poźniej Weryfikuj.

Po tych czynnościach na konto gazetowe przyjdzie e-mail ze specjalnym linkiem aktywującym skonfigurowaną usługę. Jeśli wcześniej zostało ustawione przekierowanie to w ciągu krótkiego czasu e-mail przyjdzie na tę właśnie skrzynkę GMail. Teraz wystarczy albo kliknąć na obecny w nim link aktywujący albo wpisać zamieszczony tam kod w sekcję Weryfikuj.

Gdy wszystko się uda, to przy tworzeniu wiadomości w polu nadawcy (Od) będzie dostępne konto gazetowe, tak jak w standardowym programie do obsługi poczty.

We wspomnianej powyżej sekcji ustawień konta jest jeszcze pozycja Gdy otrzymam wiadomość wysłaną na jeden z moich adresów (co widać na zrzucie). Można wybrać spośród dwóch opcji:
  • odpowiadanie z tego samego adresu na który był skierowany e-mail - wtedy nie trzeba pamiętać o tym skąd przyszedł mail i odpowiadać nadawcy ze znanego mu adresu
  • odpowiadanie zawsze z adresu domyślnego (który także można ustawić na dowolny ze skonfigurowanych) - to jest przydatne gdy chcemy ujednolicić korespondencję do jednego oficjalnego adresu e-mail.

Opisane rozwiązanie w powiązaniu z przekierowaniem poczty daje pełny komfort obsługi kilku kont z jednego miejsca. Z poziomu przeglądarki i bardzo pojemnego i wygodnego w obsłudze konta GMail.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby skonfigurować w analogiczny sposób dowolne konto pocztowe. Ilu z Was ma jakieś tam historyczne konta z dawnych lat, używane do zarejestrowania się w jakiś serwisach i rzadko używane?

del.icio.us icon , , ,

środa, 15 sierpnia 2007, sgk

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
t.g
2007/08/15 04:14:18
Ano nic nie stoi na przeszkodzie, dodajemy kolejne konta i Google jak matrix, pochłania nas coraz bardziej i wie o nas coraz więcej.
I nie mam w żadnym wypadku alergii na Google, przeciwnie używam i korzystam coraz intensywniej.
I tylko czasem boje się myśli, że mogę zapomnieć hasła do Gógla, albo co gorsza, ktoś mi je wykradnie - a tu wszystkie usługi na jeden login i hasło.
-
pasiwo
2007/08/15 16:37:46
dzieki za poprowadzenie:)
-
stl
2007/08/15 22:46:22
Boli mnie brak możliwości podłączenia drugiego konta Gmail.
-
pasiwo
2007/08/15 23:17:04
no i jeszcze dodam, ze w Firefoxie zainstalowanie rozszerzenia 'Gmail Manager' pozwala na biezace informwanie o nowych wiadomosciach na pasku stanu .
-
sgk
2007/08/16 10:25:03
@t.g
Akurat GMail jest na tyle dobry, że z powodzeniem może zastąpić inne systemy pocztowe, a Ci którzy korzystają z internetu od dawna mają pewnie niejedno.
Centralizacja usług przez Google może być punktem przemyśleń, ale alternatywą jest chyba tylko zupełnie nie korzystać z internetu...
Na pamiętanie haseł są bezpieczne metody, niedługo jedną z nich opiszę. Szansa na wykradzenie haseł teoretycznie też istnieje, ale ja jej prawdopodobieństwo oceniam nisko.

@pasiwo
Nie ma sprawy. "W czym jeszcze możemy pomóc?" :)
Sposobów na poprawienie użyteczności GMaila też jest sporo, akurat GMail Managera nie znam...

@stl
Ależ można podłączyć drugie konto GMail w ten sam sposób, który opisałem w obu wpisach: z zapasowego FORWARD na podstawowe, a potem w podstawowym dodać obsługę konta zapasowego i zautoryzować. To działa na pewno, bo ja z tego korzystam :)
-
dorota.bugla
2007/08/16 14:05:36
Tia, ja też zaczynam mieć poczucie, że żyję w góglu ;/ Ale wszystkie konta w gmail wsadziłam już dawno, bo to najwygodniejszy sposób jest po prostu :)
-
stl
2007/08/17 07:45:48
@eskey: Zgadza się, również z tego korzystam, ale chodzi mi o opcję pobierania wiadomości z kont zewnętrznych, tutaj niestety nie ma możliwości ściągania poczty z drugiego konta. Teraz właśnie zauważyłem, że pisałeś tylko o przekierowaniu ;)
-
bb-girl
2007/08/28 12:55:11
Znam, znam i chwalę sobie.
A że przed googlem nie ma ucieczki... Cóż, coś za coś.
bloxowe porady

RSS


dodaj do netvibes

Add to Google


pobierz Spiceworks - darmowe oprogramowanie do zarządzania infrastrukturą IT