eksperymenty z internetem, blogami, bloxem, javascriptem, firefoxem czy różnymi użytecznymi programami czy narzędziami, tak okołoinformatycznie tudzież okołokomputerowo...
Blog > Komentarze do wpisu

przekierowanie poczty gazeta.pl na inny adres

Kilkakrotnie już natknąłem się na narzekania użytkowników na usługi "gazetowej" poczty elektronicznej, czy to na forum czy na blogach (np. u Marty Klimowicz czy Darii Nowak). Czasem to skargi na opóźnienia w dostarczaniu wiadomości, czasem na nie docieranie ich w ogóle, ale najczęściej na problemy z logowaniem do skrzynki za pomocą strony WWW.

Jest na tę ostatnią bolączkę bardzo proste rozwiązanie, które stosuję od dawna (aż nie pamiętam od kiedy). To po prostu przekierowanie poczty na inny adres e-mail...

Wystarczy się zalogować (zazwyczaj to się udaje), wejść we Właściwości poczty, a tam w pozycję Przekierowanie.


Teraz wpisać alternatywny adres e-mail i potwierdzić OK.
Nie potrzebna jest żadna weryfikacja adresu docelowego. Opcjonalnie można ustawić zakres dat obowiązywania przekierowania, ale moim zdaniem nie ma to sensu. Pominięcie zaznaczenia Uruchom opcje czasowe spowoduje działanie przekierowania na stałe.

Od tego momentu wszystkie wiadomości wysłane na konto @gazeta.pl będą automatycznie przesyłane na alternatywny adres z zachowaniem oryginalnego nadawcy i treści wiadomości a pominięciem zapisywania się w skrzynce gazetowej.

Jako alternatywne konto szczerze i bezinteresownie polecam pocztę GMail (już bez zaproszeń). Nie pamiętam żeby były z nią problemy techniczne, oferuje ono mnóstwo miejsca i możliwości, jest w zasadzie kontem i klientem pocztowym w jednym. Do tego jest bardzo wygodna w obsłudze. Czy jest ktoś, kto o GMailu jeszcze nie słyszał (nawet jeśli nie korzysta)?

Jedną z możliwości jest wysyłanie wiadomości w imieniu przekierowanego konta, czyli w uzupełnieniu tego wpisu następny będzie o tym, jak zrobić z GMaila pełną, dwukierunkową (odbieranie/wysyłanie) obsługę konta z gazeta.pl.

PS.
Dzięki temu rozwiązaniu ja na gazetową pocztę się nie skarżę :)

del.icio.us icon , , ,

środa, 15 sierpnia 2007, sgk

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
obsługa dowolnej skrzynki pocztowej w GMailu z experymenty informatyczne
Jeśli ktoś zdecydował się na przekierowanie poczty z gazeta.pl na gmail.com , to w tym ostatnim można ustawić pełną obsługę konta tzn. oprócz odbierania przekierowanych maili także odpowiadanie i wysyłanie nowych w imieniu użytkownika ... »
Wysłany 2007/08/15 00:23:21
gmail w poczcie gazeta.pl z experymenty informatyczne
Od kilku dni poczta w domenie gazeta.pl quot obsługiwana quot jest przez silnik Google Mail Gmail . Z mojego punktu widzenia to strzał w dziesiątkę. Z kilku powodów: skończą się ustyskiwania na nieprzewidywalne działanie albo raczej ... »
Wysłany 2008/02/19 00:28:28
Komentarze
pasiwo
2007/08/15 16:36:20
skorzystałam i przekierowalam na gmaila:)
-
socin
2007/08/16 12:49:14
rzeczywiście, wkrótce po tej notce przeniosłam się na gmaila, wyjątkowo bezboleśnie się to odbyło;).
bloxowe porady

RSS


dodaj do netvibes

Add to Google


pobierz Spiceworks - darmowe oprogramowanie do zarządzania infrastrukturą IT