eksperymenty z internetem, blogami, bloxem, javascriptem, firefoxem czy różnymi użytecznymi programami czy narzędziami, tak okołoinformatycznie tudzież okołokomputerowo...
Blog > Komentarze do wpisu

last.fm, 40.000 utworów i playlisty

last.fm playlista
W ostatni weekend obchodziłem mały jubileusz na Last.fm - 40 tysięcy zarejestrowanych w profilu utworów. To jakby nie patrzeć spory kawałek współżycia z serwisem (nieco ponad dwa lata).

Od niedawnego zamknięcia Pandory Last.fm jest wykorzystywany intensywnie, nie tyle przez rejestrowanie utworów co słuchanie różnorodnych stacji. To naprawdę "studnia bez dna" w zakresie muzyki - przy odrobinie eksperymentalnego podejścia do tematu każdy dzień może przynieść ciekawe odkrycia, a na pewno przyjemnie urozmaicić dni (gdy potem się włączy jakiekolwiek normalne radio to trąca ono powtarzalnością, schematycznością i "odgrzewanymi kotletami"). Czy jest ktoś, kto lubiąc muzykę choć odrobinę nie korzysta z serwisu?

Korzystając z okazji napiszę kilka słów o ciekawej funkcji, która istnieje od niedawna. Mam na myśli Moją Listę Odtwarzania, w angielskiej wersji My Playlist (osobiście jakoś nie mogę przestawić się na polski interfejs).
Pozwala ona gromadzić wybrane przez użytkownika utwory do późniejszego odtwarzania ich W CAŁOŚCI (domyślnie na życzenie odtwarzane są 30 sekundowe zajawki).
Co ważne - w odróżnieniu od Własnej Stacji (ang. Personal Radio, budowanej na podstawie zarejestrowanych utworów) czy Ulubionych (ang. Favourites Radio, budowanej przez zaznaczanie w last.fm-owym odtwarzaczu opcji Love This Track) - do jej słuchania NIE JEST POTRZENE wykupienie subskrypcji konta! Wystarczy jedynie być zalogowanym użytkownikiem. Co więcej - można słuchać takiej listy stworzonej przez dowolnego użytkownika.

Do rozpoczęcia słuchania własnej "playlisty" potrzebne jest bodajże minimum 10 dodanych utworów (nie pamiętam dokładnie). A dodaje się je bardzo szybko:
last.fm dodaj utwór do listy odtwarzania

Są oczywiście pewne małe ograniczenia:

 • utwory z listy odtwarzane są w kolejności przypadkowej, czyli nie jest to do końca kontrolowana lista ulubionych
 • aby dodać utwory do listy trzeba je ręcznie zaznaczać w profilu - nie ma takiej opcji ani w odtwarzaczu programowym ani w tym osadzanym na stronie (z tego korzystam)

Ale przy odrobinie dobrej woli (i regularności) można zbudować sobie ciekawą listę i włączać w dowolnym momencie. Lista jest edytowalna, bo oprócz dodawania do niej można w dowolnym momencie coś z niej usunąć.

Ja ze swojej jestem bardzo zadowolony i nawet mogę ją polecić ;)

PS.
Jako że nadszedł czas siatkarskich zmagań, przez kilkanaście następnych dni więcej swojego ograniczonego czasu będę poświęcał notkom na drugim blogu.

del.icio.us icon , ,
technorati icon

wtorek, 11 września 2007, sgk

Polecane wpisy

 • konwersja klipu z YouTube do utworu MP3

  Aktualizacja z dn. 27.04.2010 : nie wiem, co stało się z opisywanym tu serwisem YouTube2MP3, ale zamiast niego można (jeszcze?) korzystać z YouTube to MP3 Conv

 • kutiman (genialnie) mixuje YouTube

  Niemal od zawsze podziwiam tych, którzy potrafią robić rzeczy dla mnie nieosiągalne. Imponuje mi czy to wiedza, pomysłowość, jakiś niecodzienny talent, umiejętn

 • rejestracja utworów z youtube na last.fm

  Użytkownicy last.fm mogą korzystać z wielu sposobów rejestracji (scrobblowania) odsłuchanych utworów, czy to oficjalnie wspieranych przez twórców serwisu czy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
build.last.fm i 50000 utworów z experymenty informatyczne
Dziś premierę ma centralna składnica gadżetów dotyczących serwisu last.fm . Na stronie BUILD LAST.FM można znaleźć różne przydatne narzędzia związane z serwisem, pogrupowane w kategorie i ładnie opisane. Do tej pory dostępne tam elementy były ... »
Wysłany 2008/02/29 00:11:48
Komentarze
froasia
2007/09/11 18:04:29
No i czas zmagań siatkarskich, przynajmniej z Polakami w roli głównej, zakończony. Co za absurd totalny.
-
nauma
2007/09/11 20:46:46
"Czy jest ktoś, kto lubiąc muzykę choć odrobinę nie korzysta z serwisu?" JA. Nie mam czasu...
-
sgk
2007/09/11 21:39:52
@froasia
Przygnębiające to trochę, ale takie to okrutne jest oblicze sportu. Może się tym za bardzo przejmujemy? Do ewentualnych dłuższych dyskusji zapraszam na ten drugi blox .

@nauma
Fakt, o tym czynniku zapomniałem. A ja mam tę wygodę, że pracuję w trybie on-line...
To życzę "mania" czasu ;)
-
2007/09/19 16:16:18
proszę o pomoc
wiem, że to nie miejsce, ale Wam udało się to zrobić a mi nie.
Gdzie trzeba wstawić ten przycisk do oceniania bloga, żeby był w tym miejscu co u Was?
można gdzie indziej niż w polu na html?
dzieki za pomoc
tu moj mail: mooomin@gazeta.p (jak można było się domyślic)
-
sgk
2007/09/21 11:19:02
@moomin
Niedługo o tym coś napiszę. Tymczasem spróbuj może bardzo ciekawe, automatyczne rozwiązanie proponowane przez debergeraca ?
bloxowe porady

RSS


dodaj do netvibes

Add to Google


pobierz Spiceworks - darmowe oprogramowanie do zarządzania infrastrukturą IT