eksperymenty z internetem, blogami, bloxem, javascriptem, firefoxem czy różnymi użytecznymi programami czy narzędziami, tak okołoinformatycznie tudzież okołokomputerowo...
Blog > Komentarze do wpisu

ciemna wersja skryptu głosowania blogfrog "2w1"

W związku z pojawieniem się wklejki do głosowania blogfrog w ciemnozielonej tonacji, która na blogach z ciemnymi kolorami nie powinna bić po oczach jak ta podstawowa, zaktualizowałem mój skrypt "2 w 1".

Można go pobrać z pliku blox.blogfrog.2w1.dark.js i zainstalować według instrukcji opisanej poprzednio.
Zaktualizowałem też generator kodu głosowania do ręcznego wstawiania.


Przy okazji pozwolę sobie wyrazić opinię, że w porównaniu do wszelkich innych gadżetów na blogi, blogfrogowa wklejka jest wyjątkowo nieprzyjazna przeróbkom.
Być może wynika to z jej konstrukcji, opartej na elemencie iframe. Przez to ustawianie przeźroczystego tła nie miałoby zbytnio sensu, bo byłoby ono takie jak domyślne tło nowego dokumentu w przeglądarce użytkownika, więc trudne do przewidzenia. Być może jest to też świadoma decyzja związana z identyfikacją marki, która miałaby się kojarzyć z konkretnymi elementami wizualnymi?
Zapewne wybór tego rozwiązania był podyktowany jakimś istotnym czynnikiem i nie śmiem oceniać tej decyzji.

Jednak będąc trochę przyzwyczajonym do możliwości oferowanych przez inne widżety chciałbym, żeby i ten wyglądał na moim blogu tak jak życzę sobie tego ja. Być może dodanie jakiejś klasy CSS dałoby jakieś pole manewru, tak jak to można zrobić z przyciskiem "Jestem w blogfrog.pl"?

W przyjemnej korespondencji z autorami serwisu otrzymałem odpowiedź o rozważeniu opcji zmian wyglądu (a było to jeszcze przed pojawieniem się wersji ciemnozielonych). Reagowanie na informację zwrotną od użytkowników to zaleta twórców blogfroga i pokładam w niej nadzieję na zmiany.

Dajcie jednak znać, że komuś oprócz mnie zależy na większym wpływie na wygląd wklejki! Tak żeby nie okazało się, że tylko ja tak "smęcę"...

del.icio.us icon , , , ,
technorati icon ,
poniedziałek, 08 października 2007, sgk

Polecane wpisy

  • usunięcie pomarańczowej "belki promocyjnej" bloxa

    Dziś rano na moich blogach zaskoczył mnie ( i nie tylko mnie ) taki widok: Nie mam pojęcia co to za pomysł, bo zapowiedzi administratorów nigdzie nie widziałem.

  • permalinki do komentarzy na blox.pl (user.js)

    W czasie gdy debergerac udoskonala swój skrypt do awatarów osób komentujących na blox.pl (ostatnio dodał awatary z blip.pl ) ja postanowiłem zająć się czymś, c

  • takie prace warto propagować

    Mimo, że kilka dni temu zrobiłem już o tym wzmiankę w minizapiskach , ale wciąż jestem pod wielkim wrażeniem graficznej doskonałości nowego projektu SenTineLa

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
blox i biała wersja skryptu blogfrog 2w1 z experymenty informatyczne
Z komentarzy do notki o blogfrogowych gadżetach dowiedziałem się, że w dodatkach pojawiła się biała wklejka do głosowania na wpisy bezpośrednio na blogu. Przygotowałem więc kolejną mutację skryptu quot 2w1 quot , tym razem bardzo dobrze ... »
Wysłany 2007/12/05 23:54:38
Komentarze
nauma
2007/10/08 00:15:30
Mi zależy też. Przy czym zmieniłbym rozmiar, kolor i kolory elementów (np. gwiazdek) :D
-
rdkg
2007/10/08 13:03:51
Ja zawsze jestem za tym, aby dać użytkownikom jak najwięcej możliwości wyboru, więc i tym razem popieram prośbę/apel Eskeya.

Skoro już jesteśmy przy estetyce to ja cały czas nie trawię logo blogfroga. Pal licho kolorystykę (tu każdy może mieć swój gust), ale dla nowego użytkownika wygląda ono jak... bloc froc. Nieczytelne logo to chyba największy grzech jaki może logo popełnić. Też tak uważacie, czy mi się tylko tak zdaje?
-
stl
2007/10/08 13:21:43
Jak najbardziej się zgadzam Eskey.

I fakt, logo rzeczywiście staje się troszkę nieczytelne, sama żaba wystarczy ;)
-
2007/10/08 13:55:19
'troszke nieczytelne' to malo powiedziane ;)
dwa razy bym sie zastanowila przed wklejeniem czegos takiego u siebie na blogasku.
-
rkdeey
2007/10/08 14:40:22
Ja też popieram. Jasna wklejka średnio mi się podoba, o ciemnej się nie wypowiadam, bo u mnie jej zwyczajnie widać nie będzie. Jak z powyższego wynika skazany jestem na tę jedną wklejkę oferowaną przez BF. A o logo mam podobne zdanie jak poprzednicy.
-
sgk
2007/10/08 15:40:14
Ufff, odetchnąłem trochę, że to nie tylko mi nie podobają się te wklejki.
Choć z drugiej strony tyle głosów to może być trochę mało, aby poruszyć twórców do zrobienia czegoś lepszego...
-
rkdeey
2007/10/08 18:55:09
Wiesz, jak na razie twórcy z otwartymi ramionami witają oddolne inicjatywy internautów, takie jak Twoja, s.z.y.m.o.n.a czy debergeraca, może wobec tego pójdą też na rękę w kwestii wklejek - w gruncie rzeczy takie trochę webdwazerowe podejście do rozwoju serwisu poprzez ułatwienie użytkownikom modyfikacji pewnych elementów na pewno pomogłoby w rozwoju serwisu, nie mówiąc o przyspieszeniu tego rozwoju.
-
pkarw
2007/10/08 20:01:10
Dzieki za komentarze. Przemyslimy to i postaramy sie cos zrobic. Z wklejka do oceniania ten problem, ze musi ona byc w IFRAME, aby moc przekazac ID notki do serwera- ktory odpowiedzialny jest za wyswietlenie oceny notki. 1. werjsa byla bez IFRAME - ale nie mogla wyswietlac aktualnej ocey a to niedobrze bardzo. Jak tylko cos uda sie zrobic poinformujemy. Dzieki za wklad w rozwoj serwisu, takie posty i takie komentarze sa bardzo potrzebne!
-
kakofonia
2007/10/09 15:47:18
Ja też jestem za większą elastycznością tych wklejek. Aktualna pasuje mi jak pięść do oka.

A w ogóle to coś mi się stało z tym skryptem 2 w 1. Pod ostatnią notką pokazują mi się dwie wklejki i nie można głosować :-/
-
kakofonia
2007/10/09 16:08:49
Przepraszam, to ja głupia jestem. Już poprawiłam tę podwójność, która z mojej winy się pojawiła.
bloxowe porady

RSS


dodaj do netvibes

Add to Google


pobierz Spiceworks - darmowe oprogramowanie do zarządzania infrastrukturą IT