eksperymenty z internetem, blogami, bloxem, javascriptem, firefoxem czy różnymi użytecznymi programami czy narzędziami, tak okołoinformatycznie tudzież okołokomputerowo...
Blog > Komentarze do wpisu

kup dziecku oryginalną grę a...

Mój syn kilka dni temu skończył pierwszą w swoim życiu "planową pięciolatkę". To była dobra okazja, żeby kupić mu jakąś komputerową grę, bo bo ileż można jeździć autkami albo układać puzzle z rycerzami a wspominane kiedyś flashowe gry w internecie bywają czasem za dorosłe dla niego.
Wspólny wybór (ach te foldery reklamowe) padł na Auta - Przygody w Chłodnicy Górskiej, bo niedroga (ok. 30 PLN) a co najważniejsze z wciąż interesującymi go bohaterami.

No i wszystko byłoby pięknie gdyby po udanej instalacji z oryginalnej płyty CD (bez wymagania jakichkolwiek numerów rejestracyjnych), po zweryfikowaniu zgodności wymagań sprzętowych i sterowników DirectX gra nie oznajmiła, że:

gra Auta problem z uruchomieniem: nie może znaleźć oryginalnej płyty CD


I choć obcuję z różnymi komputerami na co dzień, i choć widziałem niejedno dziwactwo PCta, to pierwszy raz mój własny komputer (z Windows XP) zachował się tak nielogicznie, żeby nie powiedzieć bzdurnie. Trudno stwierdzić czy to wina systemu czy też jakiś przewrażliwionych mechanizmów zabezpieczeń praw majątkowych producenta, ale fakt jest taki, że pieniądze na oryginalny produkt z legalnego źródła wydane, a korzystać się z niego nie da. To co najmniej irytujące...

Największy problem jednak w tym, jak wytłumaczyć to "napalonemu na granie w długo oczekiwany prezent" pięciolatkowi (bo ktoś z Działu Pomocy Producenta pewnie mi to jutro wytłumaczy bez trudu...)?


del.icio.us icon , ,
środa, 23 stycznia 2008, sgk

Polecane wpisy

  • thoosje sidebar - namiastka visty w xp

    Jako całkiem świeży posiadacz panoramicznych ekranów w swoich komputerach (praca/dom) już nacieszyłem się ogromem pustych przestrzeni i zacząłem kombinowa

  • fałszywe wezwanie do Windows Update

    Dziś w skrzynce znalazłem wiadomość, wzywającą mnie do zrobienia pilnej aktualizacji systemu Windows. Wiadomą rzeczą jest, że Microsoft nie przysyła tego typu

  • uporałem się z legalną grą, a inni?

    Udało mi się uporać z opisywanymi problemami z legalną grą, która przy każdej próbie uruchomienia twierdziła, że "nie można znaleźć oryginalnej płyty CD&q

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
uporałem się z legalną grą, a inni? z experymenty informatyczne
Sugestia od działu pomocy Oczywiście skontaktowałem się z działem pomocy dystrybutora, gdzie pan dość automatycznie bez wnikania w szczegóły zasugerował odinstalowanie wszelkiego oprogramowania do wirtualnych napędów i innych narzędzi mających ... »
Wysłany 2008/01/28 00:09:00
Komentarze
rkdeey
2008/01/23 23:28:33
Heh, ja miałem ostatnio podobny problem. Kupiłem bratu w prezencie Gothic 2 wraz z dodatkiem Noc Kruka. Podstawowa część zainstalowała się bez problemu, za to komputer płytę z legalnym dodatkiem uznał za wirusa. Mój brat widząc taki komunikat oczywiście próbował odinstalować dodatek, co skończyło się automatycznym odinstalowaniem całej gry - tak więc w G2 może pograć, ale dodatek leży i zbiera kurz.
-
kosciak1
2008/01/24 12:34:06
Ja w kwestii technicznej:
"sterowników DirectX gra _nie_ oznajmiła, że"
Chyba to "nie" jakoś przypadkiem się zaplątało bo jak rozumie właśnie tak oznajmiła
-
sgk
2008/01/24 14:50:15
To raczej kwestia językowa ;)
Wszystko jest nieprzypadkowo. Fakt, to bardzo złożone zdanie, ale tak miało być, bo (...) wszystko byłoby pięknie GDYBY (... bla bla bla ...) gra NIE oznajmiła (...)
-
zielonybloger
2008/01/24 15:08:55
Miałem parę lat temu podobny objaw (komunikat o braku oryg. płyty) z jakąś starą grą dla dziecka (jakiś Koziołek Matołek idzie do szkoły chyba?).
Problem polegał na tym, że miałem dwa napędy (nagrywarkę i CD) - niezależnie do którego wkładałem instalacja przebiegała prawidłowo, ale uruchomienie już nie. a rozwiązanie było banalne: skopiowałęm płytę i włożyłem do obu napędów - tylko w takiej konfiguracji gra działała ;)
-
cynthia76
2008/01/24 17:27:40
A może zrobić napęd wirtualny...
-
sgk
2008/01/26 01:07:49
Yesss!
Udało mi się przed chwilą rozwiązać problem.
Ma on wiele wspólnego z napędami wirtualnymi (jedna z przyczyn), ale opiszę rozwiązanie przy okazji.

A syn się jutro (dziś) ucieszy :)
-
mangold
2008/01/26 21:27:18
a może wystarczy cracka poszukać ??
-
sgk
2008/01/26 21:38:12
Eeee - crack do oryginalnej gry?
Jak mówiłem problem rozwiązałem i już dziś Bartek sobie pograł.
-
Gość: LOL, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/03/12 15:37:01
AM TEN SAM PROBLEM Z GRA POZYCZANOM od kumpla. fear. ale poszukalem cracków na necie i udało się uruchomić
-
sgk
2008/03/12 22:29:33
A ja dałem sobie radę bez cracków - link do rozwiązania jest tuż nad komentarzami.
bloxowe porady

RSS


dodaj do netvibes

Add to Google


pobierz Spiceworks - darmowe oprogramowanie do zarządzania infrastrukturą IT