eksperymenty z internetem, blogami, bloxem, javascriptem, firefoxem czy różnymi użytecznymi programami czy narzędziami, tak okołoinformatycznie tudzież okołokomputerowo...
Blog > Komentarze do wpisu

zwijane zakładki - wersja druga

Przygotowałem drugą - rozszerzoną - wersję mojego skryptu do dynamicznego zwijania zakładek. Zasadniczo robi on to samo co wersja pierwsza (ku mojej uciesze działająca z powodzeniem na wielu blogach) i nie ma konieczności aktualizacji. Jednak wprowadziłem kilka ulepszeń, dających więcej możliwości dopasowania działania skryptu i mogą one okazać się zachętą do zamiany.

Różnice w porównaniu do wersji pierwszej

 • dodałem dwa parametry uruchomieniowe związane z ustawianiem rozwiniętych folderów na starcie. W poprzedniej wersji zawsze rozwinięty zostawał pierwszy od góry, teraz można domyślnie też tak jest, ale można to sobie zmieniać (szczegóły w sekcji dotyczącej parametrów)
 • dodałem parametr do ustawiania koloru linku eskey w stopce pod skryptem, domyślnie jest niebieski #6699ee 
 • dla ładowania zakładek na stronę komentarzy (za pomocą wyeksportowanego pliku OPML/XML) nie trzeba definiować bloku div id="ZakladkiOPML". Jest on teraz automatycznie dołączany na koniec bloku div id="SkomentujWazkaSzpalta" (ma to znaczenie głównie dla szablonistów; zaleta jest taka, że dzięki temu na stronie komentarzowej zakładki dostają parametry wąskiej szpalty - np tło, końcową ramkę, itp.; w poprzedniej wersji ZakladkiOPML technicznie były poza blokiem wąskiej szpalty)
 • folder zakładek od razu dostaje atrybut cursor:pointer aby sugerowało to czytelnikowi kliknięcie jak w link (gdyby ktoś pominął to w CSSie)
 • i jeszcze kilka drobnych usprawnień wewnątrz skryptu...

 

Dobieranie wartości parametrów

Jak wspomniałem, wprowadziłem parametry decydujące o działaniu skryptu, a dokładniej o tym ile folderów i od którego mają pozostać rozwinięte na starcie (domyślnie to pierwszy folder od góry):

 • rozwinod - od którego folderu zakładki mają pozostać ROZWINIĘTE (domyślnie 1, czyli pierwszy)
 • rozwinile  - ile kolejnych folderów zakładek ma być ROZWINIĘTYCH (domyślnie 1)


Operując tymi parametrami można osiągnąć takie rezultaty:

parametry wywołania zwijanych zakładek

UWAGA:
Nie jest możliwe wyrywkowe rozwijanie folderów (czyli np. pierwszy i trzeci i siódmy - musi być ciągłość).

Poza wymienionymi dwoma dodałem jeszcze parametr kolstopka, w którym można opcjonalnie zmienić kolor linku z moim podpisem w stopce, jeśli ktoś koniecznie chce go dopasować do własnego bloga (liczę jednak na to, że będzie widoczny ;) )

 

Ustawianie parametrów

Parametry można ustawiać na dwa sposoby:

 1. albo edytując we własnym komputerze pobrany plik skryptu, przed wrzuceniem go do zasobów bloga
  • nie zajmuje się w ten sposób miejsca w polu na kod HTML limitowanym do 8KB
  • ale UWAGA: plik najlepiej otworzyć w Notatniku (Otwórz za pomocą...), bo w Windows do rozszerzenia .js domyślnie przypisany jest interpreter Script Host i dwuklik może próbować wykonać skrypti zakończyć się jakimś błędem
 2. albo ustawiając parametry, wpisując je w polu HTML tuż przed wywołaniem całego skryptu
  • łatwiej w ten sposób zmieniać parametry, bo nie trzeba usuwać i ładować pliku do zasobów bloxa (co jest męczące, BTW: jakieś nadpisywanie by się przydało...)
  • niestety taki kod zabiera trochę miejsca i w skrajnym przypadku lepsze może być edycja parametrów w skrypcie

 

Instalacja skryptu

Metoda jest standardowa.
Na pewno trzeba pobrać na dysk plik blox.zakladki.2.js, opcjonalnie wyedytować plik zmieniając parametry (wyżej opisany sposób nr 1), dodać do zasobów bloga a potem w polu na kod HTML wstawić do niego odwołanie:

<script type="text/javascript" src="/resource/blox.zakladki.2.js"></script>

Gdy ktoś chce ustawiać parametry dynamicznie (wg opisanego wyżej sposobu nr 2), to w polu na kod HTML, przed wywołaniem skryptu, musi dodać specjalny kod. Całość (z odniesieniem do skryptu) może mieć taką postać:

<script type="text/javascript">
 var rozwinod=1;
 var rozwinile=1;
 var kolstopka='#69e';
</script>
<script type="text/javascript" src="/resource/blox.zakladki.2.js"></script>

Można w ten sposób zdefiniować jeden lub wszystkie parametry. Niepotrzebne linie można usunąć a wtedy parametry przyjmą wartości domyślne.

UWAGA:
Zamieniając poprzednią wersję skryptu należy usunąć z pola HTML taki fragment (o ile był).

<div id="ZakladkiOPML"></div>

W tej wersji jawna definicja tego bloku jest zbędna, gdyż została zawarta wewnątrz skryptu. Natomiast ładowanie na stronę komentarzy zakładek z pliku OPML oczywiście działa jak w wersji pierwszej (sprawdza obecnośc w zasobach pliku bookmarks.xml).

 

Dopasowanie wyglądu

Jeśli chodzi o wygląd to w stosunku do wersji pierwszej nic się nie zmieniło.
Zatem Ci, którzy z niej korzystali nie będą musieli nic robić, a tych, którzy chcą skorzystać z tej wersji odsyłam do kroku A2 pierwotnej instrukcji.

 

Uff, ostatnie już słowa...

Ta wersja powstała po opiniach i życzeniach użytkowników pierwszej wersji. Myślę więc, że mimo, iż aktualizacja nie jest konieczna, to jednak znajdzie ona swoje zastosowanie. Do czego namawiam, a wszelki pytania proszę zostawiać w komentarzach.
Wkrótce przygotuję skrypt "2w1" (zwijane zakładki i tak samo zwijane archiwum) i będzie on oparty o tę wersję zwijanych zakładek.

 

sobota, 08 marca 2008, sgk

Polecane wpisy

 • usunięcie pomarańczowej "belki promocyjnej" bloxa

  Dziś rano na moich blogach zaskoczył mnie ( i nie tylko mnie ) taki widok: Nie mam pojęcia co to za pomysł, bo zapowiedzi administratorów nigdzie nie widziałem.

 • permalinki do komentarzy na blox.pl (user.js)

  W czasie gdy debergerac udoskonala swój skrypt do awatarów osób komentujących na blox.pl (ostatnio dodał awatary z blip.pl ) ja postanowiłem zająć się czymś, c

 • takie prace warto propagować

  Mimo, że kilka dni temu zrobiłem już o tym wzmiankę w minizapiskach , ale wciąż jestem pod wielkim wrażeniem graficznej doskonałości nowego projektu SenTineLa

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
seboumi
2008/03/17 01:00:05
Już od jakiegoś czasu patrzyłem z zazdrością na te zwijane zakładki, tymaczsem moje rozrosły się tak, że nie dało sie tego dłużej wytrzymać. Przeżyłem chwilę zwątpienia nie widząc efektu działania skryptu. Czyszczenie cache nic nie dało. Odświeżanie IE skutkowało brakiem efektu. Wreszcie zamknąłem okno i otworzyłem na nowo (wcześniej otwierałem nowe zakładki z podglądem bloga). Nareszcie! Przeglądarka chyba dziwnie traktuje skrypty...
Grunt, że wszystko działa jak należy. Dzięki za skrypt i obrazki strzałek - nie musiałem już dorabiać własnych, bo twoje były idealne. Jednak moim zdaniem bardziej intuicyjne jest ustawienie strzałki "off" poziomo. Spece od usability powiedzą pewnie swoje, ale mi to bardziej pasuje. Jeszcze raz dzięki :-)
-
sgk
2008/03/17 12:03:23
Nie ma sprawy - niech skrypt służy :)

Z tymi ustawieniami strzałek to rzeczywiście sprawa gustu - ja nie sprawdzałem jak się mają do tego zalecenia usability.

A IE dziwnie traktuje wiele rzeczy, nie tylko skrypty. Szczerze doradzam przesiadkę na mniej problematyczne przeglądarki, np. Firefoxa.
-
yez.hodowca
2008/04/02 10:41:23
Ja właśnie zrobiłem strzałki "off" poziomo :-) No i przerzuciłem je na lewą stronę. A skrypt świetny!
-
splukiwaczka
2008/04/10 01:07:45
witam
dzięki, włożyłem do siebie. namęczyłem się nieźle, bo chciałem postawić to z różnych przyczyn poza bloxem, ale coś nie szło, ścieżka do pliku xml musi być gdzieś dziwnie zaszyta, bo zamieszczenie go poza bloxem powodowało, że zakładek nie było na stronach komentarzy. zmieniłem ścieżkę w js i htmlu do js i xmla, próbowałem w różne strony i nic. a to szkoda, bo właśnie na xml na zewnątrz najbardziiej mi zależało, w celu ułatwienia edycji... może jest jakiś sposób? z góry dzięki za info
pzdr
-
splukiwaczka
2008/04/10 01:09:47
już chyba mam, doczytałem po wysłaniu ;)
-
splukiwaczka
2008/04/10 01:37:42
a jednak nie...
-
splukiwaczka
2008/04/10 01:48:04
i mam pytanie dodatkowe :) - przyciski nie działa w ie (6) - zwijać można tytułem zakładki, przycisk jest nieaktywny - wiesz o co chodzi?
pzdr
-
2008/04/10 23:11:15
Pobrałam skrypty, kody, zainstalowałam na swoich blogach, działa. Dziękuję.
-
sgk
2008/04/16 23:20:37
@spłukiwaczka
Ze względu na pewne mechanizmy bezpieczeństwa js w użytej przeze mnie w skrypcie metodzie, niemożliwe jest pobranie pliku XML z domeny innej niż ta, na której skrypt działa. Także pozostaje plik bookmarks.xml trzymać w zasobach bloxa na którym ładowane są zakładki. Niestety jego aktualizowanie jest rzeczywiście trochę uciążliwe (tym bardziej, że nie działa nadpisywanie istniejących plików).

A co do IE6.
To zależy od ostylowania zakładek, jednak nie mam dokładnie pojęcia, co jest przyczyną. Wiem jednak, że na tym blogu działa to poprawnie.

PS.
Przepraszam, że tak późno.

@mamutekk
A niech służy ;)
-
2008/06/12 14:27:09
Pobrałam i zainstalowałam. Dziękuję za taką możliwość. Chciałabym tylko zapytać, czy istnieje możliwość wymiany koloru strzałek? Chciałabym, aby były w kolorze #41555e. Z góry dziękuję za informację. Pozdrawiam.
-
sgk
2008/06/16 23:32:50
@atina_bc
Przygotowałem strzałki i wysłałem na gazetowy mail.
-
2008/06/17 06:16:01
Bardzo dziękuję.
-
anaraga
2008/07/14 01:43:36
informuję, że skorzystałam ze skryptu zwijanych zakładek & zwijanego archiwum! pozdrawiam :)
-
wojtekb.1
2008/08/09 21:17:55
Poprałem skrypt, ale możliwe, że na moim blogu pojawi sie dopiero jutro (choć może umieszczę go juz dzisuaj). Muszę po prostu zastanowic się nad układem strony, bo na razie troche mi sie popsuł ;)
-
wojtekb.1
2008/08/09 22:22:17
Uruchomiłem skrypt i nie wyświetla się na stronie z komentarzami. Co z tym zrobic?
-
wojtekb.1
2008/08/09 22:33:41
Teraz sobie pomyślałem, że chyba zrezygnuje z rozwijanych zakładek. Mam trzyszpaltowy szablon i gdy mam zakładki zwiniete elementu treciej szpalty są dłuzsze, niz wąskiej. A jak tak mam trzecia szpalta wychodzi mi poza blog. Chyba, że da sie coś na to poradzić?
-
sgk
2008/08/19 00:19:12
@wojtekb.1
Przepraszam za późną odpowiedź, ale byłem na urlopie.
W tym czasie koncepcja chyba Ci się zmieniła i nie wiem, które Twoje pytania są aktualne?
-
wojtekb.1
2008/08/20 14:32:01
Teraz to właściwie wszystkie są nieaktualne ;) Może tylko jedno - czy w trzeciej szpalcie nie można umieścić wi.ęcej niż w wąskiej? Kiedyś taki miałem i na stronach krótkich notek trzecia szpalta wychodziła po za bloga.
-
sgk
2008/08/22 00:14:48
W trzeciej (tej "wirtualnej") można umieścić prawie dowolną liczbę elementów, podobnie jak w wąskiej (w której są też elementy stałe z bloxa). Ograniczeniem jest jedynie pojemność pola na kod HTML.
Istnieje jednak ryzyko, że obie dodatkowe szpalty będą dłuższe od podstawowej, zawierającej jakąś krótką notkę i niewiele (lub wcale) komentarzy.
Na wielu szablonach jest nawet taki nieciekawy efekt, że przy krótkich/niekomentowanych wpisach, elementy dodatkowe nakładają się na dolną belkę z linkami do losowych blogów. Coż, taka specyfika bloxa.
-
anamis
2008/09/29 15:13:26
dodałam skrypt starą wersję i działa bosko ;)
dzieki!
-
olalala77
2008/12/29 20:19:43
Pobrałam i dziękuję, działa jak powinien ;).
-
chomik007
2008/12/31 18:39:03
Dzięki wielkie za tak wielką pracę w to włożoną. I dzięki wielkie za udostępnienie. Zamierzam skorzystać z tego na swoim blogu, bo za dużo zbędnych rzeczy widać, niektóre należy ukryć. Dzięki wielkie...

Pozdrawiam! I życzę Szczęśliwego Nowego Roku!
-
kazik11146
2009/01/12 20:24:25
Witam :) Ja już wykorzystałem Twój skrypt na swoim blogu, jak przerzucić strzałki na lewą stronę? Pozdrawiam i dziękuję.
-
sgk
2009/01/12 23:06:13
@kazik...
Pobawić się arkuszem CSS i zmienić dla wpisów .on/.off z 'right' na 'left'. Może być też potrzebna edycja ustawień dla elementu .TytulFolderaZakladek.
-
2009/01/25 08:03:59
Witam, pobrałem Twój skryp. Działa tak jak powinien :). Dzięki!
-
janykiel
2009/02/17 23:09:45
Dziękuję za skrypt oraz rady w odpowiedzi na maila. Wszystko pięknie działa.:) Jestem pod wrażeniem Twojej pracy i funkcjonalności efektów!:D
-
2009/02/28 00:02:26
Dziękuję, bo skorzystałam ze skryptu i porad, jak go wstawić:))) Dajesz w ten sposób radość takim ludziom jak ja - cieszę się z tego, że zakładki działają i z tego, że nauczyłam się następnej rzeczy w kompie:)))
pozdrawiam:)
-
2009/03/07 23:01:59
dzięki za zawijanie zakładek:)
-
2009/03/31 14:09:58
Witam.
Skrypt działa,bardzo dziękuję.
Jedno mnie tylko zastanawia- dlaczego nie ma strzałek?

Moja osoba i grzebanie w CSS to nie jest dobra kombinacja,ale coś tam umiem zrobić,jak mam dobre instrukcje.

dagi35.blox.pl/html
-
sgk
2009/04/01 08:28:42
@dagny14
A przeczytałaś sekcję dopasowanie wyglądu?
-
2009/04/01 09:42:23
Dzięki.Już mam.
Sekcję czytałam,tylko chyba ominęłam ten fragment o dodaniu do zasobów.
-
2009/04/14 20:20:10
kulturfield.blox.pl/html

Działa, dziękuje i zapraszam.
-
martuuha
2009/04/20 11:03:24
pobrałam, zmieniłam parametry (rozwinięte od 1 linii, pierwsze 3 katalogi), zapisałam w notatniku z rozszerzeniem js, dodałam skrypt w polu html - nie działa.
Coś spsułam, tylko nie wiem co.. pomocy?
-
sgk
2009/04/22 08:33:16
@martuuha
No trochę namieszałaś w skrypcie. Odpowiedziałem mailowo.
-
2009/04/22 09:15:34
@eskey
no widać namięszałam. Ale już gra, hula i buczy. Kawy nie parzy. Mógłbyś cośtam dopisać w tym kierunku? ;-)
dziękuję :)
-
sgk
2009/04/22 10:03:41
No to git, że działa.
A w kwestii kawy to lepiej zaufać konstruktorom ekspresów ciśnieniowych lub conajmniej wytwórcom kawiarek ;)
-
oliwka_z
2009/04/29 16:25:57
Dzięki! wreszcie mam porządek na stronie :)
-
latajaca_pyza
2009/05/14 21:48:57
Dziękuję! Zakładki pięknie zwinięte! :)
-
2009/08/28 22:02:19
pobrałam i ja, dziękuję
słodkieimpresje.blox.pl
-
walczak_piotr
2009/10/11 16:06:51
Pobrane, działa :D Dziękuję
-
Gość: never6, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2009/12/02 20:05:18
Pięknie się zakładki zwijały przez blisko dwa lata. I przez przypadek wykasowałam w bocznej szpalcie skrypt. Szybko wstawiłam ponownie. Ale, kurczę, nie działa! Co się mogło stać? Będę wdzięczna za pomoc. n
-
sgk
2009/12/03 08:47:20
@never6
Nie mam pojęcia, a bez znajomości adresu Twojego bloga nie dam rady pomóc.
-
Gość: never6, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2009/12/03 14:23:42
Sorry, przy wpisywaniu komentarza (prośby) wykasowało adres bloga: merrygoround.blox.pl pozdrawiam n
-
sgk
2009/12/03 14:40:27
Zdefiniowałaś wywołanie skryptu blox.zakladki.js a on ma nazwę blox.zakladki.2.js.
-
never6
2009/12/03 18:24:22
wielkie dzięki, zadziałało!
-
sgk
2009/12/03 22:08:08
A archiwum nie chcesz sobie w ten sam sposób pozwijać?
-
Gość: inspiratka, 80.72.45.*
2009/12/16 14:33:37
Ja mam pytanie do autora :D
Czy mogę ominąć wklejanie pliku żódłowego na bloga wklejając go gdzieś w sieć i wywołując przez podanie linka www?

Mam blog na mblog'u i tam sprawa z szablonami wygląda troche inaczej. Można dowolnie zmieniać 'z palca' kod szablonu z panelu administracyjnego,ale nie ma miejsca na załączniki do niego. Są tylko oddzielne zakładki na kod str glównej, na pojedyńczą notkę, archiwum, księge gości i pojedyńszy wpis księgi, stronę z komentarzami i pojedyńczy komentarz oraz arkusz styli gdzie przechowywane są niektóre domyślne style.
Ja oddnielnie na każdej stronie definiuję używane w niej style poprzez ... bo tak mi wygodniej.
No i jak w tkim wypadku będzie wyglądało wywoływanie w kodzie?
Czy jeśli zakładki na stronie mam wpisane 'z palca' mogę użyć w nich zawijania bez dużych zmian w kodzie js?
Przyznam, że znam tylko na tyle html ,że udało mi się samej napisać kod szablonu. Niestety java script to dla mnie czarna magia :(
To mój blog:
ispiracje_slubne.mblog
-
Gość: Inspiratka, 80.72.45.*
2009/12/16 15:04:04
Znalazłam inny skrypt dostosowany do moich potrzeb zatem pytanie nieaktualne ^^
-
sgk
2009/12/16 15:46:38
@Inspiratka
Zdążyłaś sobie odpowiedzieć zanim zareagowałem :)
A tak poważniej: dobrze, że znalazłaś sobie coś innego, gdyż ten skrypt działa tylko z blogamia z blox.pl. Do innych blogów musiałbym go przerabiać.
-
noelka79
2011/05/14 16:36:10
z bólem, ale udało się i nawet fajnie wygląda. dziękuję!!!
-
felicja79
2012/01/18 13:53:41
Bardzo dziękuję za ten dodatek! Przydał mi się na blogu z książkami. A na moim blogu o dodatkach napisałam swoją wersję Twojej instrukcji, jak go zainstalować:

najlepszedodatkinabloga.blox.pl/2012/01/Zwijane-zakladki.html

Właściwie jeszcze dwie instrukcje do niej dołączę. Mam nadzieję, że żadnego błędu w nich nie popełniłam. Jeżeli tak, to będę wdzięczna za informację. Pozdrawiam :-).
-
sgk
2012/01/23 22:59:24
@felicja79
Proszę bardzo.
-
Gość: Magdalena, *.tomaszow.mm.pl
2012/04/21 11:40:37
Mam bloga w blog.pl.Chcąc dodać skrypt do zasobów bloga,wyświetla się komunikat,że "skrypt jest nieobsługiwany" W jaki sposób -w których miejscach należy zmienić parametry w skrypcie żeby był strawny dla mojego bloga.Instrukcja jest -jasna ale chyba nie dla mnie.Jestem zupełnym laikiem w informatyce.Uczę się.
-
sgk
2012/04/23 11:40:59
Ten skrypt jest dedykowany do blogów na blox.pl, na blog.pl nie będzie działał.
Żadne parametry tu nie pomogą, musiałby być napisany inaczej.
-
2012/04/24 10:41:34
Domyśliłam się dla dzięki za wszystko.To nie wina skryptu tylko sił wyższych :)). Może ktoś wie gdzie szukać działającego skryptu do zwijanych zakładek na blog.pl
-
domaskowa
2012/07/11 16:31:22
Działa! Działa! Dziękuję :)))
-
avo_lusion
2012/07/21 15:19:08
Skorzystałam, bardzo dziękuję!! :)
-
2012/08/29 12:14:38
dodałem u siebie - dzięki :)
-
przedwieczna_sledziona
2012/08/30 03:07:39
mam problem z pojawianiem się zakładek w komentarzach
wydaje mi się, że dość dokładnie przestudiowałem i instrukcje i komentarze
mółbym liczyć na jakieś sugestie?

z góry dziękuję i pozdrawiam
-
sgk
2012/09/03 09:08:20
Przepraszam za późną reakcję, ale widzę, że na blogu ("...statuetka") wszystko jest OK. Więc udało się :)
-
przedwieczna_sledziona
2012/09/03 09:41:09
no niestety, nie do końca
na stronach z komentarzami, w lewej kolumnie chciałbym mieć zwijane i rozwijane zakładki, tak jak na stronie głównej; mam tylko ostatnie wpisy
-
przedwieczna_sledziona
2012/09/03 09:46:00
a za skrypt do zwijania zakładek swoją drogą bardzo dziękuję :)
-
sgk
2012/09/05 23:38:07
Ja tam na blogu "...statuetka" widzę rozwijalne zakładki po lewej stronie zarówno na stronie głównej jak i na stronie z komentarzami. Mogę podesłać zrzut ekranu...
Na blogu "...śledziony" zakładek nie widzę nigdzie.
-
przedwieczna_sledziona
2012/09/06 01:32:45
faktycznie, w Firefoxie i IE zakładki widać na komentarzach
natomiast nie widać w Chromie :(
a ponieważ częściej ostatnio używam Chrome, dlatego tak się upierałem :)
no nic, i tak to lepiej niż było
-
srk76
2013/01/24 14:42:44
Czy ktoś znalazł sposób na Chrome ?
-
ervisha
2013/04/17 11:19:42
Działa :) Dziękuję :) Musze jeszcze zrobić strzałki bo ich nie widac
-
2013/11/06 21:01:13
Miałam ten skrypt zainstalowany od dawna. Działał super. Jakiś czas temu zmieniłam szablon i skrypt padł. Zainstalowałam od nowa i dalej nic. Jakiś pomysł co robię nie tak?
-
sgk
2013/11/09 23:21:51
@kabamaiga
Nie bardzo wiem, co może być przyczyną problemów, ale jeśli dobrze zajrzałem do źródła bloga, to masz bardzo dużo elementów dodanych w polu HTML i podejrzewam, że tam mógł się znaleźć jakiś techniczny błąd w zapisie. Czy pokazują się wszystkie elementy (poza działaniem zwijania zakładek), które są zapisane w polu dodatkowym?
-
2013/11/13 18:54:03
sqk tak pokazuje się wszystko.
-
2013/11/13 18:55:38
Uświadomiłam sobie jedną rzecz. W nowym szablonie pojawiło się menu górne. Myślisz, że to może być przyczyną?
-
sgk
2013/11/19 00:04:15
@kabamaiga
Wyślij do mnie e-mail na adres z sekcji "O autorze i blogu..."
-
2014/12/14 12:22:53
zainstalowałem skrypt . Bardzo mi się podoba ale mam pytanie.
Jak pogrubić tekst aby był bardziej widoczny, tzn nazwę foldera zakładek?
Pozdrawiam
bloxowe porady

RSS


dodaj do netvibes

Add to Google


pobierz Spiceworks - darmowe oprogramowanie do zarządzania infrastrukturą IT