eksperymenty z internetem, blogami, bloxem, javascriptem, firefoxem czy różnymi użytecznymi programami czy narzędziami, tak okołoinformatycznie tudzież okołokomputerowo...
Blog > Komentarze do wpisu

Blog Day 2008 wieczorową porą

Blog Day 2008 - Dzień Bloga / Blogera

Nie będę pisał słów wstępu o idei Blog Day, bo w tym roku dużo o nim słychać, a poza tym chciałbym z tym tekstem zdążyć jeszcze do końca dnia :)

Wiem, że od pewnego czasu piszę na swoich blogach bardzo sporadycznie, ale przyznam, że jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest to, że poświęcam dużo wolnego czasu na... czytanie innych blogów. O kilku z nich wpomnę dzisiaj:

  • KosciaKowy blog - czasem teksty na nim są bardzo techniczne, czasem nietechniczne zupełnie, ale w większości przypadków autor pisze o rzeczach, o których sam chciałbym napisać. Gdybym miał tworzyć jakiś duży serwis a'la experymenty to chciałbym to robić z KosciaKiem ;)
  • AskTheAdmin - anglojęzyczny blog z mnóstwem interesujących, wyczerpująco opisanych porad dotyczących korzystania z systemów Windows, darmowego oprogramowania czy ciekawych internetowych serwisów. Pisany z odrobiną geekowego, amerykańskiego(?) humoru z osobistymi spostrzeżeniami autora (choć zdaje mi się, że tak dużo tekstów to pisze więcej niż jedna osoba). Naprawdę przydatny.
  • Byru's Freeware Blog - anglojęzyczny tytuł, ale polska zawartość. Autor wynajduje, testuje i opisuje różne drobne oprogramowanie, jak sama nazwa wskazuje "freeware'owe". Prawdopodobieństwo trafienia na coś przydatnego jest bardzo duże, dlatego od czasu do czasu warto tam zajrzeć.


Ponieważ świat na tematyce komputerowo-internetowej ani się nie zaczyna ani nie kończy, to nie mogę odmówić sobie poczytania czegoś innego:

  • Z pierwszej piłki - nie każdy Polak zna się na zagadnieniach informatycznych, ale na sporcie to i owszem. Ja rzecz jasna też ;) Ale daleko mi do znajomości tematu jaką ma autor tego właśnie bloga (ostatnio wspierany przez kolegę). A sama znajomość rzeczy to nie wszystko: bardzo lubię wyważone spojrzenie autora na sukcesy i porażki sportowców, dalekie od skrajności na które często napotykam w dużych serwisach sportowych (czyli jak dobrze to wielbimy, jak źle to gnoimy). Do tego ciekawa polszczyzna: ciekawe sformułowania, ładne zdania.
  • Książka skarg i wniosków - krótkie teksty z osobistymi obserwacjami autorki, ale wiele z nich nosi znamiona uniwersalności (no dobra, przynajmniej ja tak je odbieram). Siłą tego bloga jest zwięzła forma, której zazdroszczę - gdybym ja umiał tak się streszczać, to pisałbym więcej. No i spokojnie można go sobie poczytać w nieregularnych odstępach czasu.

Uff, zdążyłem :)

del.icio.us icon , , , ,
technorati icon , , ,
niedziela, 31 sierpnia 2008, sgk

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
kosciak1
2008/09/01 11:46:24
Wielkie dzięki za miłe słowa!
-
camparis
2008/09/01 12:00:21
podoba mi się takie polecanie wartościowych blogów
w tym roku również się przyłączyłam!
miastowroclaw.blox.pl/2008/08/BlogDay-2008.html

pozdrawiam serdecznie :)
-
sgk
2008/09/01 23:04:18
@kosciak
Nie ma sprawy.

@camparis
Wiem, wiem. Byłem, widziałem, bo takież oznaki Twojego upodobania spotkałem na niejednym bloksie ;)
-
bartoszewsky
2008/09/05 17:47:09
Ledwo człowiek wróci z wakacji, a już spotykają go takie przyjemności. :) Dziękuję za wyróżnienie i miłe słowa!
-
Gość: Pawel Tkaczyk, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/09/15 16:08:02
Dzięki za ciekawe linki :)
-
sgk
2008/09/16 23:03:46
@bartoszewsky & @Pawel Tkaczyk
A proszę ja Was bardzo... ;)
bloxowe porady

RSS


dodaj do netvibes

Add to Google


pobierz Spiceworks - darmowe oprogramowanie do zarządzania infrastrukturą IT