eksperymenty z internetem, blogami, bloxem, javascriptem, firefoxem czy różnymi użytecznymi programami czy narzędziami, tak okołoinformatycznie tudzież okołokomputerowo...
Blog > Komentarze do wpisu

skopiuj ścieżkę do pliku do schowka

Tak sobie teraz pracując nad pewną dokumentacją uświadomiłem, że trudno mi się obejść bez programowych "drobiazgów", które tę codzienną robociznę ułatwiają. Jednym z nich dzielę się od ręki (bo później pewnie czasu nie znajdę).

kopiuj ścieżkę do schowka
Jeśli ktoś jeszcze nie zna to polecam małe rozszerzenie do Eksploratora Windows o nazwie Copy Path To Clipboard (ze strony Mike'a Lina). Dodaje ono do menu kontekstowego nową pozycję, która kopiuje pełną ścieżkę do wskazanego pliku (dysk, katalogi, nazwa pliku) do systemowego schowka. Dla mnie to niezbędna rzecz aby:
  • wysłać komuś mailem informację o lokalizacji pliku w sieci zamiast powielać jego kopię, nie mówiąc już nic o zamulaniu skrzynki ogromnymi załącznikami
  • a czasem wstawiając załącznik (bo to nie jest tak, że ja załączników w ogóle nie wysyłam) wskazać go bezpośrednio zamiast przegrzebywać się przez strukturę katalogów
  • zapisać sobie w notatkach lokalizację jakiegoś pliku, czasem nawet w postaci hiperłącza
  • itp., itd.

Niestety odpowiednika z polskim tekstem nie znalazłem a tekst ten jest zaszyty w biliotece DLL (a myślałem, że znajdę go w rejestrze). Ale ten kawałek angielskiego tekstu zupełnie nie przeszkadza, a swoją funkcję spełnia niezależnie od języka.

Podobnie działające narzędzie można znaleźć na stronie Stefana Bartelsa, ale tego akurat nie testowałem.

Spodziewam się że każdy ma swoje drobne przyzwyczajenia i małe "wygódki", które te nawyki pielęgnują. A ja lubię czasem o nich poczytać, bo jakieś ciekawostki z chęcią przeszczepiam sobie.

 

del.icio.us icon, , , ,
wtorek, 07 października 2008, sgk

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: KPK, *.wp-sa.pl
2008/10/08 09:27:35
Niezłe. Alternatywą może być zwykłe Ctrl+Shift+Enter w Total Commanderze, chociaż wymaga oczywiście kilku dodatkowych działań (przełączyć, nacisnąć, zaznaczyć, skopiować).
-
sgk
2008/10/09 00:18:35
Pewnie może być, o ile ktoś używa narzędzi "commanderowatych" - ja korzystam z surowego eksploratora ;)
-
froasia
2008/10/13 23:19:52
A ja nieustająco poszukuję programiku do tworzenia notatek w PDFie. Takich jakby żółtych krateczek, które można umieścić w różnych miejscach dokumentu PDFowego. Widziałam to kiedyś w Adobe Ilustrator, ale nie sądzę, żeby trzeba było aż taką armatę na wróble uruchamiać, żeby to zastosować. Gdybyś miał jakiś pomysł w tej sprawie - zapraszam.
-
sgk
2008/10/16 16:30:24
@froasia
Znalazłem coś fajnego, łatwego w wykorzystaniu i darmowego. Jeśli wytrzymasz jeszcze kilka dni, to opiszę tutaj. Jeśli nie wytrzymasz, to daj znać przez e-mail ;)
-
2008/10/20 15:34:48
W Viście jest to w standardzie
- wywołując menu podręczne, dla pliku lub katalogu, należy przytrzymać klawisz "Shift"
- pojawi się dodatkowa pozycja w tym menu, nazwana "Kopiuj jako ścieżkę"
-
sgk
2008/10/20 22:55:35
@ejek
Dobrze o tym wiedzieć. Ja Vistę znam pobieżnie bo pracuję wciąż na systemach WinXP czy nawet Win2000 i tam muszę korzystać z tego programiku.
-
Gość: mathem, *.dynamic.chello.pl
2012/01/23 23:53:42
Wlasnie chce dowiedziec sie,co to jest ten schowek?:skopiuj do schowka"-ale gdzie ten schowek jest?Jak znależć to skopiowane tzn gdzie/Moze mi to ktos wytlumaczyc?Gdzie ten schowek ?
-
sgk
2012/01/24 08:40:14
patrz Wikipedia: schowek
-
2012/01/27 00:56:46
dziekuje sgk-ale to juz czytalam i dla mnie to za malo informacji-w tej Wikipedii.Gdzie mozna cos wiecej doczytac,by dowiedziec sie?Pozdrawiam serdecznie.
bloxowe porady

RSS


dodaj do netvibes

Add to Google


pobierz Spiceworks - darmowe oprogramowanie do zarządzania infrastrukturą IT