eksperymenty z internetem, blogami, bloxem, javascriptem, firefoxem czy różnymi użytecznymi programami czy narzędziami, tak okołoinformatycznie tudzież okołokomputerowo...
Blog > Komentarze do wpisu

takie prace warto propagować

Mimo, że kilka dni temu zrobiłem już o tym wzmiankę w minizapiskach, ale wciąż jestem pod wielkim wrażeniem graficznej doskonałości nowego projektu SenTineLa (stl), czyli szablonu na bloxa o nazwie Wood.n i postanowiłem napisać o nim coś więcej.

Szablon nie jest jeszcze gotowy, ale mając na uwadze poprzedni projekt autora (szablon Tango With Mac) jestem przekonany, że w praktyce będzie sprawował się tak samo dobrze, jak oba wyglądają.

Mało tego!
Nie dość, że projekt dostarcza wrażeń estetycznych, to sama notka jest dość szczegółowym tutorialem na temat tworzenia obiektów strony internetowej charakterystycznych dla wciąż aktualnego trendu "grunge and hand-drawing design" (czyli pomiętych kartek, spinaczy, ręcznego pisma, itp). Wprawdzie porady są dedykowane dla Photoshopa, ale techniki pewnie da się przetłumaczyć na "język" GIMPa.
Ponadto - jak zapewnia autor - w przygotowaniu są teksty (tekst?) o tym, jak połączyć ten atrakcyjny wizualnie szablon ze strukturą HTML/CSS bloga na blox.pl.

Te wszystkie czynniki składają się na taką moją małą konstatację: taką pracę warto propagować.

Dlatego też omawianą notkę-tutorial można "wykopywać".

 

delicious.com icon, , , ,
piątek, 10 października 2008, sgk

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
bloxowe porady

RSS


dodaj do netvibes

Add to Google


pobierz Spiceworks - darmowe oprogramowanie do zarządzania infrastrukturą IT