eksperymenty z internetem, blogami, bloxem, javascriptem, firefoxem czy różnymi użytecznymi programami czy narzędziami, tak okołoinformatycznie tudzież okołokomputerowo...

internet

niedziela, 17 maja 2009

Jeśli ktoś jeszcze nie zdecydował się na korzystanie z Dropboxa (a według mnie naprawdę warto) to teraz jest okazja na zyskanie na starcie dodatkowych 250MB miejsca na składowanie/synchronizowanie/a nawet publikowanie danych (do darmowych 2GB)

Wystarczy podążyć za tym linkiem: polecam Dropbox. eskey. , założyć konto, zainstalować oprogramowanie i zacząć korzystać.

Przy okazji drugie darmowe 250MB będzie dodane do mojego konta - taka to transakcja wiązana ;)


PS.
To mały sygnał, że żyję. Mam się dobrze, ale cały czas pochłaniają mi sprawy prywatne na przemian z zawodowymi. Na pisanie tutaj czasu nie wystarcza. Od czasu do czasu wrzucę coś na mój tumblr.

del.icio.us icon,
piątek, 30 stycznia 2009

Moje drugie podejście do przejrzenia co ciekawego jest w przeglądarce Google Chrome skończyło się jeszcze szybciej niż pierwsze. Zobaczyłem taki oto komunikat:

przeglądarka Google Chrome się zawiesza, dobrze że choć na wesoło

Uśmiechnąłem się, bo co jak co, ale poczucie humoru programistów (a ogólniej informatyków ?) to rzecz chyba słabo rozpowszechniona :)

Podczas odinstalowywania dobry nastrój można podtrzymać:

Google Chrome można łatwo i na wesoło odinstalować

Ale jakoś tak nie mogę się oprzeć wrażeniu, że skoro twórców stać na takie żarty, to może nie traktują swojego produktu tak do końca poważnie?
Może Chrome jest tylko luźną próbą pokazania, że można napisać własną przeglądarkę, wesprzec się siłą marketingową i zasięgiem korporacji Google i niby "powalczyć" z dominacją Firefoxa / Explorera?

Ale może tak naprawdę nikt tam na serio nie ocenia szans zmian na ustabilizowanym rynku przeglądarek?

Ja zmiany nie potrzebuję, ot spróbowałem tak z czystej ciekawości. Zostaję przy Firefoksie.

 

czwartek, 27 listopada 2008

Cały czas jestem zachwycony usługą Dropbox, o której pisałem w sierpniu. Nie wyobrażam sobie teraz codziennej pracy bez tej bezobsługowej i jak na razie niezawodnej synchronizacji plików między kilkoma komputerami. Co ciekawe twórcy Dropboxa są chyba świadomi wartości swojego dzieła, bo niedawno w ankiecie sprawdzającej opinie użytkowników umieścili pytanie, w którym jedną z odpowiedzi było "nie potrafiłbym żyć bez Dropboxa" - zaznaczyłem tę opcję bez namysłu...

środa, 06 sierpnia 2008

Pojawienie się nowej wersji del.icio.us - które z powodu skomplikowania oryginalnej nazwy i trudności dla nowych użytkowników (tak twierdzą autorzy1) przemianowano na delicious.com - trochę mnie zaskoczyło.

piątek, 01 sierpnia 2008

Kilka(naście) dni temu na kilku polskich blogach można było poczytać dużo pochwalnych słów o usłudze/serwisie Dropbox (oraz dostać zaproszenia). Ponieważ wszystko brzmiało dla mnie zachęcająco, a rozdających zaproszenia nie brakowało, skusiłem się i ja.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 14
bloxowe porady

RSS


dodaj do netvibes

Add to Google


pobierz Spiceworks - darmowe oprogramowanie do zarządzania infrastrukturą IT