eksperymenty z internetem, blogami, bloxem, javascriptem, firefoxem czy różnymi użytecznymi programami czy narzędziami, tak okołoinformatycznie tudzież okołokomputerowo...

MyBlogLog

wtorek, 13 listopada 2007

Jeśli zastanawiało Was czemu nazwy niektórych użytkowników MyBlogLog są wyświetlane/pisane kursywą to przyczyna jest bardzo prosta: korzystają oni z oryginalnej nazwy konta Yahoo! ID, bo tak zdecydowali podczas integracji kont .

Żeby to zmienić trzeba wejść w edycję profilu , w opcję Change Name:

ustawienia nazwy użytkownika MyBlogLog

i zamiast Yahoo! ID wybrać ZALECANĄ pozycję nickname, wpisując tam dowolną nazwę. Może, ale nie musi być taka sama jak ID.

Ta nazwa będzie już pokazywana tekstem normalnym.

del.icio.us icon ,
technorati icon
piątek, 21 września 2007
Dzisiaj serwis MyBlogLog - jakiś czas temu przejęty przez Yahoo! - został zintegrowany ze swoim właścicielem, to znaczy do korzystania z konta na MBL potrzebne jest posiadanie Yahoo! ID (konta na Yahoo!).

Te osoby, które korzystają już z innych serwisów Yahoo! (np. flickr.com) mogą się zalogować na swoje ID, a te osoby, które nie mają muszą je sobie założyć (procedura jest prosta). Po zalogowaniu na to ID, trzeba się ponownie zalogować na stare konto MBL a system zintegruje oba ze sobą. Potrzebne też będzie ponowne załadowanie awatara, bo od teraz będą przechowywane na serwerach Yahoo!.

Bardziej szczegółowa procedura jest mniej więcej taka:
czwartek, 10 maja 2007
Od pewnego czasu obserwuję, że mybloglogowa społeczność mojego bloga się powiększa, co oczywiście mnie cieszy.

Dziś cynthia uświadomiła mi, że sporo ostatnio dołączonych osób mogło zostać przypisanych automatycznie na podstawie pewnego ustawienia w profilu MyBlogLog, dotyczącego samoczynnego dołączania do społeczności MBL regularnie odwiedzanych stron. To się kiedyś pojawiło, napisałem o tym, przestawiłem u siebie na "dołączanie ręczne", później to wyłączyli a teraz najwyraźniej działa z powrotem.

Tak czy inaczej witam wszystkich - mniej lub bardziej świadomie - dołączonych "społeczników" (czy jest jakiś ładny odpowiednik słowa członek dla angielskiego member?)

del.icio.us icon ,
technorati icon
poniedziałek, 29 stycznia 2007
Wczoraj znów kilku kolejnych użytkowników bloxa dołączyło do MyBlogLog.
Postanowiłem nie czekać, nie spędzać czasu na liczeniu i zrobić co trzeba (kosztem zarwanej nocy, ale na szczęście mam dziś urlop), aby uruchomić oficjalną wspólnotę bloxową na MyBlogLog, zbudowaną wokół specjalnego bloga: mybloglog.blox.pl.

Wspólnota już jest.

Można się przyłączać :)
środa, 24 stycznia 2007
Wiem, że są bloxowicze, którym już przypadł do gustu MyBlogLog i próbują oni/one także zachęcać swoich czytelników/znajomych do korzystania.
Polska społeczność MBL, zainicjowana przez Adama Aleksandra Klimowskiego, systematycznie się powiększa, wobec czego przyszedł mi do głowy pomysł, aby zacząć gromadzić listę użytkowników blox.pl, korzystających z MBL, dając zalążek swego rodzaju bloxowej społeczności MyBlogLog (na razie tutaj, być może z czasem zrobi się z tego "oficjal").

Aktualizowany stan na 2007-01-27 (25 os.):


Wyrażam nadzieję, że zamieszczeni tutaj blogowicze nie mają nic przeciwko temu, zwłaszcza, że to informacje dostępne na ich blogach i widżetach MBL ;)
Jeśli ktoś dołączy(ł), korzysta, podoba mu się i nie widzi powodu, żeby to ukrywać, proszę o informację a zaktualizuję listę.

Przy okazji dziękuję cito1 i taishy za pomoc w rozpowszechnianiu idei. :)

AKTUALIZACJA (2007-01-29, 14:15)
Fajnie, że przybywa użytkowników MBL wśród bloxowiczów. Przestałem już to ogarniać, więc przepraszam, jeśli kogoś na tej liście nie ma.
W zamian proszę o samodzielne dołączenie do naszej bloxowej wspólnoty na MyBlogLog.

 
1 , 2
bloxowe porady

RSS


dodaj do netvibes

Add to Google


pobierz Spiceworks - darmowe oprogramowanie do zarządzania infrastrukturą IT