eksperymenty z internetem, blogami, bloxem, javascriptem, firefoxem czy różnymi użytecznymi programami czy narzędziami, tak okołoinformatycznie tudzież okołokomputerowo...

ogólnie

środa, 14 lipca 2010

Osiołkowi w żłoby dano.
W jeden owies, w drugi, siano.
Uchem strzyże, głową kręci.
I to pachnie, i to nęci.

Aleksander Fredro, "Bajeczka o osiołku"

wtorek, 13 stycznia 2009

Za dzisiejszy wczorajszy Spam Day w poczcie gazeta.pl poleci pewnie jakaś administratorska głowa (a co najmniej jakiś składnik wynagrodzenia), do admina przylgnie pewnie ksywka "Ankieter" ciągnąc się za nim w środowisku, a gazetowa poczta długo nie odpracuje dobrego wizerunku (o ile taki miała).

Ale to wszystko jasna sprawa: jest wina (winny) - będzie kara.

Ale z ludzką naiwnością/pazernością/ciekawością/bezwzględnością/głupotą* tych, którzy gnani jakimś instynktem much lecących do... lepu pisali maile w stylu "czy to naprawdę działa?" / "sprzedam/kupię/zamienię/oddam" / "zajrzyj na stronę XYZ" i zapychali skrzynki swoje i setek innych użytkowników, to raczej nic zrobić się nie da.

O tym, że Ci naiwni/pazerni/ciekawi/bezwzględni/głupi* rozsyłali swoje adresy mailowe nie wspomnę - ponieważ gazetowa (gmailowa) skrzynka jest pojemna, to pod tagiem SPAMDAY mam odfiltrowanych na pamiątkę ponad 150 takich przypadków. Potencjalni spamerzy też.


*dowolne skreślić lub podkreślić

del.icio.us icon,
środa, 12 listopada 2008

Gorączka ubiegłotygodniowego wyczekiwania na 40 milionów w Lotto już minęła, mój los na "chybił-trafił" tradycyjnie chybił, ale nie mogę powiedzieć, że nie mam szczęścia w losowaniach. Tyle, że innych, bo... informatycznych (sic!).

sobota, 13 września 2008

To będzie tekst trochę inny niż zazwyczaj. Nic nie przetestowałem, nic nie zaprogramowałem, obejrzałem tylko poniższą prezentację, nawet nie raz...

niedziela, 31 sierpnia 2008

Blog Day 2008 - Dzień Bloga / Blogera

Nie będę pisał słów wstępu o idei Blog Day, bo w tym roku dużo o nim słychać, a poza tym chciałbym z tym tekstem zdążyć jeszcze do końca dnia :)

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 11
bloxowe porady

RSS


dodaj do netvibes

Add to Google


pobierz Spiceworks - darmowe oprogramowanie do zarządzania infrastrukturą IT